May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
May 18-19, 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Ayden Sumners
Results
Videos
High School Results
High School
High School
International
Youth
Other
Season
2023-2024
2022-2023
2021-2022
Team Name
BEASTWORKS WRESTLING CLUB
K-VEGAS ELITE
K-Vegas Elite
NC
RALEIGH AREA WRESTLING
Ragsdale
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/06
L
Replay
DEC 6-5
J. Acomb
NY
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #2
120 lbs
04/06
W
Replay
DEC 6-0
W. Edwards
SC
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 32 #1
120 lbs
04/06
W
Replay
DEC 7-0
B. Cramer
VA
2024 NHSCA High School Nationals
Consi of 64 #2
120 lbs
04/05
L
Replay
F 2-0 1:36
K. Garvey
CA
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 64
120 lbs
04/05
W
F 8-0 3:25
D. Flint
TN
2024 NHSCA High School Nationals
Round of 128
120 lbs
03/23
W
F 2-0 0:58
E. Watson
Eastern Alamance
SCAVENGER HUNT WRESTLING CHALLENGE
Round 2 (4 Man)
120/126
03/23
W
TF 16-0 1:35
J. Batten
Eastern Alamance
SCAVENGER HUNT WRESTLING CHALLENGE
Round 1 (4 Man)
120/126
03/17
L
Replay
DEC 11-5
K. Flamer
Heavy Hitting Hammers
INTERSTATE 64 FINAL 4 SPRING CLASSIC
Placement (16 Man)
120
03/17
W
DEC 8-2
M. Hughner
Great Bridge
INTERSTATE 64 FINAL 4 SPRING CLASSIC
Semifinals (16 Man)
120
03/17
W
Replay
F 2-0 1:28
S. Schaefer
Heavy Hitting Hammers
INTERSTATE 64 FINAL 4 SPRING CLASSIC
Cons. Semis (16 Man)
120
03/17
L
Replay
DEC 4-3
K. Flamer
Heavy Hitting Hammers
INTERSTATE 64 FINAL 4 SPRING CLASSIC
Champ. Rd. 3 & 3rd WB (16 Man)
120
03/17
W
Replay
F 2-0 0:32
D. Lewis
Gloucester Wrestling Associati
INTERSTATE 64 FINAL 4 SPRING CLASSIC
Champ. Rd. 2 & 1st WB (16 Man)
120
03/16
W
Replay
F 2-0 1:07
H. Thompson
NORTH CAROLINA WRESTLING FACTORY - RED
INTERSTATE 64 SPRING DUALS - HIGH SCHOOL
Semis (4 Team)
120
03/16
L
Replay
DEC 7-4
B. Cash
SHENANDOAH VALLEY WC
INTERSTATE 64 SPRING DUALS - HIGH SCHOOL
Round 2 (4 Team)
120
03/16
L
Replay
DEC 7-2
T. Johnson
COMBAT ATHLETICS
INTERSTATE 64 SPRING DUALS - HIGH SCHOOL
Placement (4 Team)
120
03/16
W
F 7-1 2:16
J. Wright
THRACIAN GLADIATOR WC
INTERSTATE 64 SPRING DUALS - HIGH SCHOOL
Round 3 (4 Team)
120
03/09
L
F 2-0 1:26
P. Michaud
Newton-Conover
2024 Mortal Combat
3rd Place
126 lbs
03/09
W
F 5-0 1:19
S. Rees
Combat Athletics
2024 Mortal Combat
Consi-Semis
126 lbs
03/09
L
TF 18-3 4:30
C. Glass
Combat Athletics
2024 Mortal Combat
Semi-Finals
126 lbs
03/09
W
DEC 4-1
W. Edwards
River Bluff
2024 Mortal Combat
Quarter-Finals
126 lbs
03/09
W
TF 17-2 4:30
P. Mathis
Wolf Pack Wrestling
2024 Mortal Combat
Round of 16
126 lbs
02/17
W
Replay
DEC 9-3
S. Sterling
Cardinal Gibbons
NCHSAA State Championships
3rd and 5th
4A 106
02/17
W
Replay
DEC 6-0
R. Menard
Lake Norman
NCHSAA State Championships
Consi Semis
4A 106
02/16
L
Replay
F 4-3 5:33
T. Hall
Lumberton
NCHSAA State Championships
Semifinals
4A 106
02/16
W
Replay
DEC 6-0
A. Arrington
Laney
NCHSAA State Championships
Quarterfinals
4A 106
02/15
W
Replay
DEF 2-0 0:01
S. Beltowski
Cary
NCHSAA State Championships
16 Man Round 1 & 8 man Quarterfinals
4A 106
02/10
W
DEC 6-0
B. Donovan
Hickory Ridge
NCHSAA 4A Midwest Regional
1st
106
02/10
W
F 2-0 0:39
P. Witt
Cuthbertson
NCHSAA 4A Midwest Regional
Semis
106
02/10
W
F 4-1 1:17
V. Benitez
Page
NCHSAA 4A Midwest Regional
Quarters
106
02/09
W
F 2-0 0:16
N. Ford
Western Guilford
NCHSAA 4A Midwest Regional
Round 1 (16 Man)
106
01/24
W
F 0-0
C. Mathon
Lake Norman
Lake Norman, Southwest Guilford, @ Ragsdale
Round 1
113
01/13
W
F 6-2 2:40
Y. Aguilar
Glenn
Phillip Reed Rumble
Varsity Round 8 (Placement)
113
01/13
W
F 2-0 0:38
A. Adams
Southwest Guilford
Phillip Reed Rumble
Varsity Round 6
113
01/13
W
F 2-0 0:32
C. Manuel
Central Davidson
Phillip Reed Rumble
Varsity Round 4
113
01/11
W
F 0-0
J. Stovell
Northwest Guilford
Ragsdale @ Northwest Guilford
Round 1
113
01/05
L
DEC 3-1
Z. Swearingin
Grimsley
Ragsdale @ Grimsley
Round 1
113
12/31
W
DEC 6-5
S. Gosnell
R-S Central
2023 Gate City Grapple - Boys
7th place
113
12/30
L
DEC 9-7 SV
T. Johnson
Cape Fear
2023 Gate City Grapple - Boys
Cons QF
113
12/30
W
F 1-0 3:40
Z. Nunn
Woodmont
2023 Gate City Grapple - Boys
Cons 6
113
12/30
W
F 5-0 1:34
D. Russo
Wakefield
2023 Gate City Grapple - Boys
Cons 5
113
12/29
L
F 4-2 5:30
T. Johnson
Cape Fear
2023 Gate City Grapple - Boys
Round of 16
113
12/26
W
F 0-0
G. Smith
Western Alamance
Tri Match - Ragsdale & Western Alamance
Round 1
120
12/22
W
M FOR 0-0
A. Enright
Union Pines
Tiger Holiday Classic 2023
Placement Matches
113
12/22
W
TF 17-1 5:00
J. Farnsworth
Panther Creek
Tiger Holiday Classic 2023
Consol Semis
113
12/22
L
DEC 5-3 SV
N. Rankin
St Christophers
Tiger Holiday Classic 2023
Semis
113
12/21
W
MD 10-2
T. Egley
Great Bridge
Tiger Holiday Classic 2023
Quarters
113
12/21
W
F 4-4 3:46
J. Miller
Seaforth
Tiger Holiday Classic 2023
Second All Round
113
12/21
W
F 0-0
J. Bone
Southeast Guilford
Tri Match - Ragsdale & Western Alamance
Round 1
113
12/10
W
F 0-0
M. Hardie
Uwharrie Charter Academy
Coggins HOF Duals
Round 1
120
12/09
W
F 0-0 1:51
A. Mealer
Wake Forest
Coggins HOF Duals
Round 1
126
12/06
W
MD 13-2
C. Michael
Northern Guilford
Ragsdale Tri
Round 1
120
11/25
W
DEC 8-3
A. Enright
Union Pines
Asheboro Cold Turkey Invitational
Placement Matches (8 Man)
113
11/25
W
F 0-0 0:38
E. Watson
Eastern Alamance
Asheboro Cold Turkey Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
113
11/25
W
F 0-0 1:05
J. Robinson
Southeast Alamance
Asheboro Cold Turkey Invitational
Quarterfinals (8 Man)
113
11/23
W
F 0-0
S. Scott
South Stokes
2023 Wildcat Duals
Round 1
120
11/22
W
F 0-0
C. Horton
South Granville
2023 Wildcat Duals
Round 1
120
11/19
W
F 4-1 1:15
V. Benitez
Page
Tigerland Invitational
Quarterfinals
113
11/18
W
DEC 8-2
Z. Swearingin
Grimsley
Tigerland Invitational
Semifinals
113
11/18
W
F 0-0
A. Raymundo
Randleman
Tigerland Invitational
Semifinals
113
11/15
W
F 2-0 0:21
F. Sanchez-Farfan
Lexington
Glenn/Lexington Tri
Round 1
113
10/08
L
Replay
MD 10-0
H. Elliott
Salem SunDevils
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
Champ. Round 4 & 5th WB (32 Man)
113
10/08
W
Replay
F 14-2 3:41
C. Castillo
Ocean Lakes
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
4th Wrestleback (32 Man)
113
10/08
L
Replay
DEC 8-2
W. Rogers
Orange County High School
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
Champ. Round 3 & 3rd WB (32 Man)
113
10/08
W
Replay
TF 16-0 3:13
C. Hepp
Tallwood High School
INTERSTATE 64 FINAL 4 FALL CLASSIC
Champ. Round 2 & WB (32 Man)
113
10/07
W
Replay
MD 11-0
E. Finn
MOORE COUNTY BRAWLERS - GOLD
INTERSTATE 64 FALL DUALS - HIGH SCHOOL
Round 2 (4 Team)
120
10/07
W
Replay
DEC 5-0
C. Miller
GREAT NECK WRESTLING CLUB
INTERSTATE 64 FALL DUALS - HIGH SCHOOL
Round 1 (4 Team)
120
10/07
W
Replay
F 4-0 2:20
N. Nainani
CAPITAL CITY WRESTLING CLUB
INTERSTATE 64 FALL DUALS - HIGH SCHOOL
Quarterfinals (8 Team)
120
10/07
W
Replay
DEC 7-0
C. Roark
GROUND UP USA
INTERSTATE 64 FALL DUALS - HIGH SCHOOL
Round 3 (4 Team)
120
10/07
W
Replay
F 2-0 0:47
G. Cardona
MAT RATS WRESTLING CLUB
INTERSTATE 64 FALL DUALS - HIGH SCHOOL
Placement Matches (8 Team)
120
10/07
L
Replay
F 4-0 2:48
N. Rankin
WILD BUFFALO WRESTLING CLUB
INTERSTATE 64 FALL DUALS - HIGH SCHOOL
Semis & 1st WB (8 Team)
120
09/10
W
DEC 5-4
A. Szewczyk
Combat Athletics
Super 32 Early Entry - North Carolina
Finals
113 lbs
09/09
W
F 9-10
L. Kibelbek
tnwa
Super 32 Early Entry - North Carolina
Semi-Finals
113 lbs
09/09
W
DEC 5-2
T. Egley
Great Bridge High School
Super 32 Early Entry - North Carolina
Quarter-Finals
113 lbs
09/09
W
DEC 5-2
S. Gosnell
Real Life Wrestling Club
Super 32 Early Entry - North Carolina
Round of 16
113 lbs
09/09
W
MD 10-0
A. Campbell
Eastern Carolina Wrestling Academy
Super 32 Early Entry - North Carolina
Round of 32
113 lbs
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
07/19
L
Replay
F 2-0 1:29
D. Harrington
---
Summer Nationals
Placement Matches (32 Man)
120
07/19
L
Replay
DEC 6-2
T. Oljey
Timberlane
Summer Nationals
6th Wrestleback (32 Man)
120
07/19
W
Replay
F 6-8 3:27
T. Eppard
Yorktown Wrestling Club
Summer Nationals
Semis & 5th WB (32 Man)
120
07/19
W
Replay
DEC 6-2
N. Paulino
Holmdel
Summer Nationals
4th Wrestleback (32 Man)
120
07/19
W
Replay
MD 13-4
D. Wheeler
Arsenal WC
Summer Nationals
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
07/19
W
Replay
F 9-0 2:31
D. Biegel
Olympic
Summer Nationals
2nd Wrestleback (32 Man)
120
07/19
L
Replay
F 9-1 4:30
N. Rodriguez
East Meadow Jets
Summer Nationals
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
07/19
W
Replay
F 2-0 0:47
J. Devlin
Pride WC
Summer Nationals
Placement Matches (16 Man)
115
07/19
W
Replay
F 6-0 3:58
T. Shane
Elite Wrestling
Summer Nationals
4th Wrestleback (16 Man)
115
07/19
L
Replay
DEC 5-3
S. Johns
Fish Eye Wrestling
Summer Nationals
Semis & 3rd WB (16 Man)
115
07/19
W
Replay
MD 10-0
K. Landell
Centurion
Summer Nationals
Quarters & 1st WB (16 Man)
115
06/17
W
F 10-0 2:49
S. Sterling
RAW Raleigh Area Wrestling
2023 Body Armor State Games-Folkstyle
Placement Matches (8 Man)
113
06/17
W
F 2-0 1:21
A. Baddi
C2X
2023 Body Armor State Games-Folkstyle
Semis & 1st WB (8 Man)
113
06/17
W
F 9-2 1:00
B. Pass
SOHK
2023 Body Armor State Games-Folkstyle
Quarterfinals (8 Man)
113
05/20
L
Replay
F 5-0 1:18
M. Davis
Beastworks
Southern Throne Individual
Placement Matches (32 Man)
120
05/20
W
Replay
DEC 6-4 SV
J. Coleman
Stratford Middle School
Southern Throne Individual
Semis & 5th WB (32 Man)
120
05/20
L
Replay
DEC 6-3
Z. Swearingin
School of Hard Knocks
Southern Throne Individual
Semis & 3rd WB (16 Man)
117
05/20
W
Replay
F 2-0 1:01
B. Nichols
Polar Bear Express
Southern Throne Individual
2nd Wrestleback (16 Man)
117
05/20
W
Replay
TF 20-1 3:39
J. McCord
Grim Reapers
Southern Throne Individual
Quarters & 3rd WB (32 Man)
120
05/20
L
Replay
F 6-6 2:33
R. Springs
garage boys
Southern Throne Individual
Quarters & 1st WB (16 Man)
117
05/20
W
Replay
F 5-0 0:40
B. Akers
---
Southern Throne Individual
Round 2 Champ & WB (32 Man)
120
05/20
W
Replay
DEC 4-0
T. Egley
Great bridge
Southern Throne Individual
Round 1 (16 Man)
117
05/20
W
Replay
F 5-0 0:57
S. Henry
---
Southern Throne Individual
Round 1 (32 Man)
120
01/21
W
F 10-0 2:39
L. Allman
Darkhorse Wrestling
2023 Elementary Middle Championships
Placement Matches (8 Man)
120
01/21
W
F 4-0 1:37
J. Ledford
Mat Masters
2023 Elementary Middle Championships
Semis & WB (8 Man)
120
01/21
W
F 11-0 2:49
T. Willis
Combat Athletics
2023 Elementary Middle Championships
Quarterfinals (8 Man)
120
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/15
L
F 2-0 0:19
J. Campos
BeastWorks Wrestling Club
MAT WARS VIII
Placement Matches (8 Man)
113
01/15
W
DEC 11-5
B. Jordan
Crains Creek Middle school
MAT WARS VIII
2nd Wrestleback (8 Man)
113
01/15
L
F 2-0 0:46
B. Sly
Darkhorse Wrestling
MAT WARS VIII
Semis & 1st WB (8 Man)
113
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020