Mar 23-Dec 31 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15 · Resumes Today at 1:50 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Jun 24-27, 11:30 PM UTC
Malecek Team Camp
Jun 27-29, 2:30 PM UTC
U17 Pan-American Championships
Jun 27-29, 3:00 PM UTC
Western States Championships
Jun 28-29, 8:00 AM UTC
UWW Beach World Series - France
Jun 28-30, 2:00 PM UTC
Kids Freestyle & GrecoRoman National Ch
Jun 28-29, 4:00 PM UTC
Rocky Mountain National
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Beau HrBek
Results
High School Results
Season
2021-2022
2020-2021
Team Name
Niobrara Verdigre
Niobrara-Verdigre
Niobrara/Verdigre
2021-2022
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/12
L
DEC 1-0
X. Albin
Plainview
NSAA Class D District 3
Cons Semis
285
02/12
L
F 4-0 1:36
T. Psota
Ravenna
NSAA Class D District 3
Quarters and 1st Rnd Cons
285
01/29
L
F 3-2 1:32
J. Stromberg
---
Plainview Invite
Round 6
285
01/29
W
F 8-0 2:16
V. Hageman
East Butler
Plainview Invite
Round 5
285
01/29
W
F 3-0 2:58
B. Sousek
Norfolk Catholic
Plainview Invite
Round 4
285
01/29
L
DEC 5-2
X. Albin
Plainview
Plainview Invite
Round 2
285
01/29
L
F 6-0 2:16
J. Stromberg
Palmer
Central Valley Invitational
Round 4
285
01/29
W
F 2-0 2:59
K. Huntley
Cambridge
Central Valley Invitational
Round 1
285
01/28
L
DEC 3-1
S. Snow
Hi-Line
Central Valley Invitational
Round 2
285
01/20
L
F 1-0 4:24
L. Mueller
Summerland
NVC Conference Duals
Finals (2 Team)
285
01/20
W
F 3-0 2:30
D. Durre
Elgin Public Pope John
NVC Conference Duals
Round 3 (4 Team)
285
01/15
W
DEC 6-1
G. Casarrubias
Madison
Battle Creek Invitational
Finals
285
01/15
W
F 0-0 1:19
G. Casarrubias
Madison
Battle Creek Invitational
Round 3
285
01/15
L
DEC 5-2
D. Richter
Oakland-Craig
Battle Creek Invitational
Round 4
285
01/15
L
F 7-0 2:33
J. Brands
---
Battle Creek Invitational
Round 2
285
01/15
L
F 0-0 1:41
L. Mueller
Summerland
Battle Creek Invitational
Round 1
285
01/08
L
F 3-0 3:22
D. Raabe
---
53rd Winside Wrestling Invitational
Semis & 1st WB (8 Man)
285
01/08
L
F 2-0 0:58
F. Carson
Quad County Northeast
53rd Winside Wrestling Invitational
Quarterfinals (8 Man)
285
12/30
W
F 4-0 2:03
K. Buck
Boone Central Newman Grove
2021 Newman Grove Holiday Invitational
Placement(16,8) Final Round(4,5,6)
285
12/30
L
F 2-2 0:52
M. Wheeler
Nebraska Christian
2021 Newman Grove Holiday Invitational
Round 4 (16,8,6,5)
285
12/30
L
F 0-0 1:18
N. Hartman
Concordia/DC West
2021 Newman Grove Holiday Invitational
Quarterfinals (8& 16) Round 2(5&6)
285
12/18
W
DEC 8-3
O. Garcia
West Point-Beemer
Osmond Invite
Round 4
285
12/18
W
F 4-0 1:25
M. Koehlmoos
St. Mary`s
Osmond Invite
Round 6
285
12/18
L
F 4-2 4:29
J. Hagedorn
West Point-Beemer
Osmond Invite
Round 3
285
12/18
L
F 2-0 0:22
M. Planer
---
Osmond Invite
Round 2
285
12/18
L
DEC 3-1 SV
A. Koehlmoos
St. Mary`s
Osmond Invite
Round 1
285
12/04
L
DEC 4-1
X. Albin
Plainview
Creighton Invite 2021
Round 5
285
12/04
L
F 2-2 1:18
F. Carson
Quad County Northeast
Creighton Invite 2021
Round 4
285
12/04
W
F 2-0 0:24
D. Kramer
Pender
Creighton Invite 2021
Round 3
285
12/04
L
DEC 4-2 SV
N. Naranjo
Norfolk Reserves
Creighton Invite 2021
Round 2
285
12/04
L
F 2-0 1:50
P. Arnold
Norfolk Reserves
Creighton Invite 2021
Round 1
285
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 2-0 2:08
A. Koehlmoos
St. Mary`s
NSAA Class D Sub-District 2A
Round 5 (Consi Semis)
285
02/06
W
F 5-0 1:41
M. Koehlmoos
St. Mary`s
NSAA Class D Sub-District 2A
Round 4 (Semis and WB3)
285
02/06
L
F 0-0 2:10
J. Pugh
Pleasanton
NSAA Class D Sub-District 2A
Round 2 (Quarters and WB1)
285
01/30
L
F 2-0 2:42
C. Ames
Lutheran High Northeast
Plainview Invite
Round 6
285
01/30
L
F 5-0 3:19
D. Earth
---
Plainview Invite
Round 5
285
01/30
W
F 3-5 1:43
F. Carson
Quad County Northeastt
Plainview Invite
Round 4
285
01/30
L
F 6-1 3:34
C. Ames
Lutheran High Northeast
Plainview Invite
Round 2
285
01/29
L
F 5-0 1:53
L. Mueller
Summerland
Central Valley Invitational
Round 5
285
01/29
W
F 2-0 0:42
N. Juarez
Neligh/Oakdale
Central Valley Invitational
Round 4
285
01/29
L
F 8-4 3:16
J. Stromberg
Palmer
Central Valley Invitational
Round 2
285
01/26
L
F 2-0 1:21
L. Mueller
Summerland
North Central/Nio-Verdigre/Summerland
Round 2 (3 Team)
285
01/23
L
F 2-0 0:58
P. Bartels
Crofton-Bloomfield
Neligh-Oakdale Invite
Round 6
285
01/23
L
F 2-0 0:27
C. Reikofski
Elkhorn Valley
Neligh-Oakdale Invite
Round 4
285
01/23
W
F 4-0 2:45
B. Armstrong
Wayne
Neligh-Oakdale Invite
Round 2
285
01/21
L
DEC 9-6
A. Koehlmoos
St Mary`s
NVC Conference Duals
Round 3 (4 Team)
285
01/16
W
F 2-0 0:47
A. Gubbels
Quad County Northeast
Battle Creek Invitational
Finals
285
01/16
L
F 2-3 3:00
D. Earth
---
Battle Creek Invitational
Round 4
285
01/16
W
F 3-1 3:55
D. Paniagua
Madison
Battle Creek Invitational
Round 3
285
01/16
L
F 2-0 1:20
D. Zlomke
Battle Creek
Battle Creek Invitational
Round 2
285
01/09
L
F 0-2 1:17
D. Doernemann
Guardian Angels Catholic
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 4
285
01/09
W
DEC 7-3
A. Neibur
Millard North JV
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 3
285
01/09
L
F 2-0 3:04
D. Earth
---
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 2
285
01/09
W
F 9-0 3:30
R. Aiaden
Hartington Cedar Catholic
52nd Annual Winside Wresting Invite
Round 1
285
01/07
L
F 5-0 1:06
C. Fehlhafer
Centennial
PENDER DUALS
Round 1 (6 Team)
285
01/07
W
F 2-0 0:26
E. Hamilton
Ponca
PENDER DUALS
Round 3 (6 Team)
285
01/07
L
F 2-0 0:47
C. Sanderson
---
PENDER DUALS
Round 4 (6 Team)
285
01/07
L
F 2-0 3:00
D. Earth
---
PENDER DUALS
Round 5 (6 Team)
285
01/05
W
F 2-0 0:34
T. Garcia
Andes Central/Dakota Christian
N-V, AC/DC, Viborg-Hurley Triangular
Round 3 (3 Team)
285
01/05
L
F 5-0 1:33
C. Graves
Viborg-Hurley
N-V, AC/DC, Viborg-Hurley Triangular
Round 1 (3 Team)
285
12/19
W
F 5-4 5:57
J. Hagedorn
West Point-Beemer
Osmond Invite
Round 6
285
12/19
L
DEC 10-6
T. Jensen
---
Osmond Invite
Round 4
285
12/19
L
F 5-0 1:57
K. Johnson
---
Osmond Invite
Round 3
285
12/19
W
F 2-0 0:11
E. Hamilton
Ponca
Osmond Invite
Round 2
285
12/19
L
F 3-2 1:09
R. Weaver
Wakefield
Osmond Invite
Round 1
285
12/12
L
F 3-0 3:01
N. Spradlin
North Platte
Twin Loup Invite
Round2
285
12/11
L
F 4-0 2:44
T. Terry
North Platte
Twin Loup Invite
Round 3
285
12/11
W
F 2-0 0:29
T. Krab
North Platte
Twin Loup Invite
Round 1
285
12/11
W
F 7-1 2:27
R. Aiaden
Hartington Cedar Catholic
Summerland Bobcat Invite
Round 6.5
285
12/11
W
F 2-0 0:34
M. Koehlmoos
St. Mary`s
Summerland Bobcat Invite
Round 5.5
285
12/10
W
F 2-2 0:56
Z. Bilstein
Winside
Summerland Bobcat Invite
Round 4.5
285
12/10
L
DEC 14-7
T. Shabram
---
Summerland Bobcat Invite
Round 3.5
285
12/10
L
F 2-2 1:20
C. Ames
Lutheran High Northeast
Summerland Bobcat Invite
Round 2.5
285
12/05
L
F 2-2 3:22
P. Arnold
Norfolk JV
Creighton Invite 2020
Round 6
285
12/05
L
F 2-0 1:50
P. Bartels
Crofton/Bloomfield
Creighton Invite 2020
Round 5
285
12/05
W
F 2-1 1:02
Z. Shanks
Tri County Northeast
Creighton Invite 2020
Round 3
285
12/05
L
F 2-0 1:47
A. Gubbels
Quad County Northeast
Creighton Invite 2020
Round 2
285
12/05
W
F 6-2 2:15
Z. Bilstein
Winside
Creighton Invite 2020
Round 1
285
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024