Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Augden Shepard
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
Team Name
4a Molalla
Molalla
Molalla
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/28
L
F 2-2 0:41
C. Wynne
Mazama
OSAA/OnPoint State Championships
Last Friday Conso
4A-182
02/28
W
F 2-0 1:42
T. Rodriguez
Gladstone
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Conso Full Round
4A-182
02/28
L
F 3-2 1:46
J. Sylva
Stayton
OSAA/OnPoint State Championships
Friday First Full Round
4A-182
02/22
W
F 4-1 1:45
D. Vereen
Banks
OSAA 4A Special District 1
Placement (16 Man)
182
02/22
W
F 15-1 3:12
J. Stanley
Seaside
OSAA 4A Special District 1
4th Wrestleback (16 Man)
182
02/22
L
F 11-3 2:44
L. Talamantez
Seaside
OSAA 4A Special District 1
Semis & 3rd WB (16 Man)
182
02/21
W
F 2-0 0:27
T. Sheridan
North Marion
OSAA 4A Special District 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
182
02/21
W
F 7-1 1:09
G. Decrozuc
Woodburn
OSAA 4A Special District 1
Round 1 (16 Man)
182
02/08
W
DQ 15-8
A. McCreery
Hood River Valley
White Buffalo Invite 2020
Placements
182
02/08
W
F 2-0 1:26
D. Holliday
---
White Buffalo Invite 2020
Semis
182
01/30
L
F 2-0 1:41
L. Talamantez
Seaside
Molalla @ Seaside
Round 1
182
01/17
W
F 4-1 1:35
B. Dennis
4a Madras
Oregon Classic HS 2020
Round 3 (4 Team)
182
01/17
L
F 2-0 0:57
N. Reed
4a La Grande
Oregon Classic HS 2020
Round 1 (4 Team)
182
01/17
W
F 2-0 1:00
B. Dennis
4a Madras
Oregon Classic HS 2020
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
182
01/17
W
F 0-0 0:56
D. Pine
4a Estacada
Oregon Classic HS 2020
Finals (2 Team)
182
01/17
W
F 3-4 2:54
A. Avendano
4a Woodburn
Oregon Classic HS 2020
Round 2 (4 Team)
182
12/28
L
F 1-4 5:23
R. Laponte
Fowler
2019 The Bash HS Varsity
Placement Matches (32 Man)
196
12/28
L
F 5-0 3:34
J. McCormack
---
2019 The Bash HS Varsity
Semis & 5th WB (32 Man)
196
12/28
W
F 9-1 4:00
J. Ojeda
Arroyo Grande
2019 The Bash HS Varsity
4th Wrestleback (32 Man)
196
12/28
L
F 4-1 2:00
J. Mendoza
Los Banos
2019 The Bash HS Varsity
Quarters & 3rd WB (32 Man)
196
12/21
L
F 3-2 2:38
G. Kincaid
Battleground
Molalla Mayhem 2019 Varsity
2nd Wrestleback (8 Man)
220
12/21
L
F 2-0 0:58
C. Kahn
---
Molalla Mayhem 2019 Varsity
Semis & 1st WB (8 Man)
220
12/21
W
FOR 10-1
W. Ellison
Astoria
Molalla Mayhem 2019 Varsity
Quarterfinals (8 Man)
220
12/14
L
F 13-3 3:24
J. Brecht
Douglas
North Bend Coast Classic
4th Wrestleback (32 Man)
220
12/14
W
F 5-1 1:25
G. Warthen
Bend
North Bend Coast Classic
Quarters & 3rd WB (32 Man)
220
12/13
W
F 2-0 0:21
M. Cortes
South Medford
North Bend Coast Classic
2nd Wrestleback (32 Man)
220
12/13
L
F 4-1 0:47
C. Jackson
Ridgeview
North Bend Coast Classic
Round 1 (32 Man)
220
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-0 2:51
A. Nichols
Banks
OSAA 4A Special District 1
4th Place Match (16 Man)
195
02/09
W
DEF 0-0
D. Gotchall
---
OSAA 4A Special District 1
3rd/5th Placement (16 Man)
195
02/09
L
F 0-0 2:05
T. Hagen
Tillamook
OSAA 4A Special District 1
4th Wrestleback (16 Man)
195
02/09
W
DEC 11-6
D. Cruz
Seaside
OSAA 4A Special District 1
3rd WB
195
02/08
L
F 2-0 1:33
M. Horton
Tillamook
OSAA 4A Special District 1
Quarters & 1st WB (16 Man)
195
01/18
L
F 2-1 1:30
M. Clark
---
Oregon Classic HS 2019
---
195
01/18
L
F 2-1 0:58
D. Brown
4a Hidden Valley
Oregon Classic HS 2019
---
195
01/18
L
F 2-0 0:20
J. Ellis
4a Banks
Oregon Classic HS 2019
Quarterfinals (8 Team)
220
01/18
L
F 2-3 1:47
M. Larios
4a Ontario
Oregon Classic HS 2019
Semis & 1st Wrestleback (8 Team)
220
01/18
L
F 2-0 0:44
E. Richards
4a Mazama
Oregon Classic HS 2019
Finals (8 Team)
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024