May 18-19, 12:00 PM UTC
Frank E. Rader Southeast Regional Champs
Today · 1:00 PM UTC
New Jersey Freestyle State Championship
May 18-19, 1:00 PM UTC
Central Regional Championships
Mar 23-Dec 31 · Resumes Tomorrow at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 18-19 · Resumes Today at 3:00 PM UTC
CA Assoc Duals
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Zavious Brown
Results
High School Results
High School
High School
International
Other
Team Name
Eagles WC
Eagles Wrestling Club
George Jenkins
George Jenkins B
Malvern Prep
Malvern Prep 2
2023-2024
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/27
W
DEC 5-3
B. Garcia
Eagle Empire
Tyrant Poseidon Open
6th Wrestleback (32 Man)
130
04/27
W
F 2-0 0:45
G. Rodriguez
Eagle Empire
Tyrant Poseidon Open
Quarters & 3rd WB (32 Man)
130
04/27
L
Replay
F 8-0 3:32
A. Messner
U2 Upstate Uprising
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (4 Team)
138
04/27
L
F 5-0 1:25
J. Martinez
Quest for Gold
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (4 Team)
138
04/27
L
DEC 6-4
Y. Johnson
Beebe Trained Silver
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 1 (6 Team)
132
04/27
L
Replay
DEC 10-5
A. Gomez
Dark Knights
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 5 (6 Team)
138
04/27
L
MD 17-5
F. Buchanan
Applied Pressure X Kame Style
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 4 (6 Team)
132
04/27
L
DEC 4-2
P. Senez
Bulldog WC
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 2 (4 Team)
138
04/27
L
Replay
DEC 6-0
W. Bruce
Glynn Coastal
Tyrant Poseidon Duals High School
Round 3 (6 Team)
132
02/17
W
M FOR 0-0
J. Daniel
Bartow Senior
FHSAA 3A D5
Placement Matches (8 Man)
132
02/17
L
F 4-3 2:55
A. Gomez
Winter Haven
FHSAA 3A D5
2nd Wrestleback (8 Man)
132
02/17
L
F 2-0 1:45
I. Sharipov
Osceola (Kissimmee)
FHSAA 3A D5
Semis & 1st WB (8 Man)
132
02/17
W
F 5-0 1:57
J. Daniel
Bartow Senior
FHSAA 3A D5
Quarterfinals (8 Man)
132
02/10
L
F 9-1 2:33
N. Gregory
Lake Gibson
Brian Bain - Polk County IBT
6th Wrestleback (32 Man)
134
02/10
W
MD 15-3
K. Harold
Ridge Community
Brian Bain - Polk County IBT
Semis & 5th WB (32 Man)
134
02/10
W
F 7-5 1:03
J. Donnell
Lake Region
Brian Bain - Polk County IBT
4th Wrestleback (32 Man)
134
02/10
L
F 2-0 1:06
I. Drake
Ridge Community
Brian Bain - Polk County IBT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
134
02/05
W
DEC 2-1
I. Pantano
Abington Hs
Palumbo Duals
Round 1
133
01/27
L
DEC 3-0
J. Molina
Sumner
Moskowitz IBT
Quarters & 3rd WB (32 Man)
134
01/27
W
DEC 8-4
P. Hope
Haverford School
2024 PAISAA Duals
Placement Round 2a
138
01/27
W
F 0-0
K. Sachek
Haines City
Moskowitz IBT
2nd Wrestleback (32 Man)
134
01/27
W
F 0-0
G. Parks
Plant
Moskowitz IBT
Round 2 Champ & WB (32 Man)
134
01/26
L
F 0-0 3:00
I. Drake
Ridge Community
Moskowitz IBT
Round 1 (32 Man)
134
01/24
W
DEC 8-3
J. Schaible
Oxford Area Hs
Exeter Duals
Round 1
133
01/07
L
DEC 8-6
D. Depetris
Zephyrhills Christian
Bob Harley Memorial Duals
Round 1
138
01/06
L
DEC 4-1
M. Heck
Wyoming Seminary
2024 Bissell Invitational
Placements
132
01/06
W
FOR 0-0
Z. Glory
Gilman
2024 Bissell Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
132
01/06
W
MD 12-4
H. Gibson
Blair Academy
2024 Bissell Invitational
Semis & 3rd WB (16 Man)
132
01/06
W
DEC 2-1 TB1
H. Haber
Wyoming Seminary
2024 Bissell Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
132
01/06
L
F 2-0 1:41
C. Houle
Northfield Mount Hermon School
2024 Bissell Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
132
01/06
W
F 11-2 3:07
A. Marvi
Noble & Greenough School
2024 Bissell Invitational
Round 1 (16 Man)
132
12/16
W
TF 21-5 4:01
M. Griffin
Abington Friends School
Palumbo Duals
Round 1
133
12/16
W
F 0-0 1:40
S. McCormick
Franklin Towne Charter Sch
Palumbo Duals
Round 1
133
12/11
W
F 0-0 0:53
J. Lowery
Upper Darby Hs
Franny Lutz Holiday Duals
Round 1
133
12/10
W
F 0-0 1:05
A. Paulin
Northeast Hs
Franny Lutz Holiday Duals
Round 1
133
12/09
W
F 0-0 1:44
G. Murphy
Ridley Hs
Franny Lutz Holiday Duals
Round 1
133
12/06
W
MD 16-2
A. Shieh
Norwin Hs
Ephrata Duals
Round 1
133
12/05
L
F 0-0
Z. DeCesare
Celebration
9th Annual Mulberry Kickoff Classic
Round 1
138
12/04
W
MD 18-6
C. Marquez
Biglerville Hs
Ephrata Duals
Round 1
133
12/03
L
DEC 5-4
J. McGarrigle
Conrad Weiser Hs
Ephrata Duals
Round 1
133
12/02
W
DEC 16-9
B. Thomas
Ephrata Area Hs
Ephrata Duals
Round 1
133
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020