Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Kennedy Lawrence
Results
High School Results
High School
High School
Other
Season
2018-2019
2017-2018
Team Name
Team Iowa
Valley, WDM
Valley, West Des Moines
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
06/19
L
F 12-4 2:26
K. Lewis
---
2019 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 6 (10 Team)
160
06/19
L
F 10-3 2:49
K. Gray
MXW Purple
2019 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 3 (10 Team)
160
06/19
W
F 2-0 1:11
A. Livingstone
SOWA Green
2019 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 7 (10 Team)
160
06/19
L
TF 17-2 5:34
M. Arends
---
2019 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 2 (10 Team)
160
06/19
L
F 2-5 2:52
J. Caroon
---
2019 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 9 (10 Team)
160
06/19
L
F 2-0 0:59
J. Partney
STL Girls
2019 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 5 (10 Team)
160
06/19
L
F 2-2 0:56
B. Cervantes
---
2019 AAU Scholastic Duals - Girls Natl
Round 1 (10 Team)
160
03/30
L
F 7-1 1:42
A. Lekas
Texans WC HS
2019 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 2 (6 Team)
160
03/30
W
DEC 13-9
J. Caroon
---
2019 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 5 (6 Team)
160
03/30
L
F 13-0 4:27
L. Wood
---
2019 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 4 (6 Team)
160
02/01
L
F 8-2 1:02
G. Crees
Ankeny Centennial
Valley, West Des Moines @ Ankeny Centennial
Round 1
160
01/26
L
F 6-2 1:47
G. Allen
Waukee
Valley Willadsen/Wong Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket 28
01/26
L
F 2-0 1:36
P. Dell
Ankeny Centennial
Valley Willadsen/Wong Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket 28
01/26
L
F 2-0 1:27
H. Owen
Des Moines Roosevelt
Valley Willadsen/Wong Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket 28
01/18
L
F 2-0 1:34
W. Brock
Southeast Polk
Southeast Polk @ Valley, West Des Moines
Round 1
152
01/12
L
DEC 7-0
T. Gardner
North Polk
Valley JV Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket 16
01/12
L
F 4-0 3:35
B. Young
Dowling Catholic
Valley JV Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket 16
01/12
L
F 2-0 0:57
G. Else
Urbandale
Valley JV Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket 16
01/11
L
F 2-0 0:52
D. Hernandez
Marshalltown
Marshalltown @ Valley, West Des Moines
Round 1
160
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
03/30
W
F 3-0 0:55
R. Williams
---
2018 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 3 (4 Team)
160
03/30
L
F 2-2 1:09
A. Ross
Nebraska Platinum
2018 Twin Rivers High School Girls Duals
Round 2 (4 Team)
160
01/20
L
F 2-0 1:00
R. Ray
Perry
Marshalltown JV Tournament
Rd 3
Bracket 25
01/20
L
F 2-0 0:48
N. Jackson
---
Marshalltown JV Tournament
Rd 2
Bracket 25
01/20
L
F 10-0 5:42
M. Holderness
Cedar Rapids Washington
Marshalltown JV Tournament
Rd 1
Bracket 25
01/13
L
F 4-0 0:46
N. Goldsberry
Carlisle
Valley JV Tournament
Round 3 (4 Man)
Bracket 21
01/13
L
F 5-0 0:56
B. Brommel
Southeast Polk
Valley JV Tournament
Round 2 (4 Man)
Bracket 21
01/13
L
F 2-0 0:58
L. McCreery
Spencer
Valley JV Tournament
Round 1 (4 Man)
Bracket 21
01/06
L
F 5-0 2:36
C. Davis
Ankeny
Ankeny 9/10 Tournament
Finals (8 Man)
Bracket 13
01/06
L
F 2-0 1:55
A. Schwiete
Ankeny
Ankeny 9/10 Tournament
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
Bracket 13
01/06
L
F 2-0 3:13
R. Lewis
Waukee
Ankeny 9/10 Tournament
Quarterfinals (8 Man)
Bracket 13
12/20
L
F 9-4 4:35
C. Simmons
Southeast Polk
Southeast Polk @ Valley, West Des Moines
Round 1
182
12/09
L
F 2-1 1:23
A. Schwiete
ankeny
East JV tournament
Round 3 (4 Man)
165-176
12/09
L
F 8-0 2:55
G. Sam
Des Moines Roosevelt
East JV tournament
Round 2 (4 Man)
165-176
12/09
L
DEC 8-1
N. Jackson
---
East JV tournament
Round 1 (4 Man)
165-176
12/06
L
F 6-1 3:55
R. Slack
Ottumwa
Ottumwa @ Valley, West Des Moines
Round 1
182
12/02
L
F 2-0 0:52
A. Wolff
Indianola
Winterset JV Tournament
Round 5 (5 Man)
Bracket 34
12/02
L
F 5-0 0:59
C. Meskan
Gilbert
Winterset JV Tournament
Round 4 (5 Man)
Bracket 34
12/02
L
F 2-1 1:15
T. Mills
SE Polk
Winterset JV Tournament
Round 3 (5 Man)
Bracket 34
12/02
L
F 2-0 0:53
J. Cooley
Valley, WDM
Winterset JV Tournament
Round 2 (5 Man)
Bracket 34
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024