Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Emily Dietz
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2022-2023
2020-2021
2019-2020
2022-2023
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
12/29
L
F 0-0 0:12
G. Martinez
Keller Fossil Ridge (Girls)
EAST Holiday Duals- Girls
Round 1 (4 Team)
165
12/29
L
F 3-0 0:28
C. Warren
Richardson
EAST Holiday Duals- Girls
Round 3 (4 Team)
165
12/29
L
F 4-2 1:49
T. Rupich
Lucas Lovejoy
EAST Holiday Duals- Girls
Quarterfinals (8 Team)
165
2020-2021
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
04/09
L
F 6-5 1:48
M. Jr
Prosper
2021 UIL Boys District 6-6A
Round 6
220
04/09
W
F 2-3 2:52
Z. Elizondo
Plano West
2021 UIL Boys District 6-6A
Round 5
220
04/09
L
F 2-0 0:56
I. Steel
Allen
2021 UIL Boys District 6-6A
Round 4
220
04/09
W
F 6-1 1:53
L. Ball
Plano
2021 UIL Boys District 6-6A
Round 2
220
03/20
L
F 2-0 1:38
J. McClain
McKinney North
McKinney Boyd @ McKinney North
Round 1
220
03/06
L
F 0-0
R. Tello
Dallas Jesuit College Prep School
McKinney Boyd @ Dallas Jesuit College Prep School
Round 1
220
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/06
L
F 7-0 2:48
J. Laprocido
Plano West
UIL Boys District 6-6A
True 4th
220
02/06
L
F 4-3 2:46
P. Madawi
---
UIL Boys District 6-6A
Placements
220
02/06
W
F 3-0 0:51
D. Fuentes
McKinney
UIL Boys District 6-6A
Cons Semis
220
02/06
L
F 2-0 1:40
R. Bonds
Prosper
UIL Boys District 6-6A
Semi-Finals and WB2
220
02/06
W
F 5-2 1:29
K. Potter
Wylie
UIL Boys District 6-6A
Quarterfinals and WB1
220
01/25
L
F 4-7 2:48
D. Ramsey
Justin Northwest Hs
Panther Classic- Boys
2nd Wrestleback (16 Man)
220
01/25
L
F 5-0 1:47
H. Thomas
---
Panther Classic- Boys
Quarters & 1st WB (16 Man)
220
01/25
W
F 2-0 1:05
J. Laprocido
Plano West
Panther Classic- Boys
Round 1 (16 Man)
220
01/18
L
F 4-4 1:16
J. Rodriguez
Northwest Eaton
Trail Blazer Invitational - Boys
Medals
220
01/18
W
F 2-0 1:26
D. Ramsey
Justin Northwest
Trail Blazer Invitational - Boys
Round 5
220
01/18
L
F 2-0 1:39
C. Guyton
Frisco Lebanon Trail
Trail Blazer Invitational - Boys
Round 3
220
01/18
W
F 2-0 0:23
M. Verduzco
Fort Worth Carter-Riverside
Trail Blazer Invitational - Boys
Round 2
220
01/02
L
F 2-0 3:05
E. Rae
Dallas Woodrow Wilson
EAST Duals
Round 1 (8 Team)
220
01/02
L
F 2-4 1:23
A. Blair
Lucas Lovejoy
EAST Duals
Placement Matches (8 Team)
220
01/02
W
F 2-0 1:04
J. Merchan
Lewisville The Colony
EAST Duals
Round 3 (8 Team)
220
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024