Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Christian Henson
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2017-2018
Team Name
Pryor
Pryor High School
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 5-2 3:43
J. Surber
Bishop Kelley
OSSAA 5A East Regional
3rd WB
195
02/22
W
DEC 11-7
C. Galvan
Nathan Hale
OSSAA 5A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
195
02/21
L
DEC 7-2
J. Wortham
Will Rogers
OSSAA 5A East Regional
Quarters
195
02/21
W
F 5-1 3:29
C. Bennett
Ada
OSSAA 5A East Regional
Round 1 (16 Man)
195
02/14
L
F 7-2 2:53
A. Smiddy
Duncan
OSSAA State Dual Championships
Quarterfinals (8 Team)
195
01/24
L
DEF 0-0
A. Restine
Poteau
Paul Post Wrestling Tournament
Round 6 (16 Man)
195
01/24
L
DEF 0-0
M. Goforth
Bentonville
Paul Post Wrestling Tournament
Round 4 (16 Man)
195
01/24
L
FOR 0-0
C. Moore
Marlow
Paul Post Wrestling Tournament
Round 2 (16 Man)
195
01/24
L
DEC 7-2
C. Partain
Vian
Paul Post Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
195
01/11
L
F 2-0 1:43
I. Gibson
Bixby
Larry Wilkey Invitational
3rd Wrestleback (32 Man)
195
01/11
W
F 1-4 5:36
G. Taylor
---
Larry Wilkey Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
195
01/10
L
F 2-0 1:25
E. Felts
Jenks
Larry Wilkey Invitational
Round 1 (32 Man)
195
12/20
W
F 2-0 1:24
B. Cox
Mystery Team
Bristow HS Dual Tournament
Round 1 (8 Team)
220
12/20
L
DEC 8-2
D. Doyal
Pawhuska
Bristow HS Dual Tournament
Round 2 (8 Team)
285
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/15
L
DEC 3-2
G. Lyon
---
OSSAA 5A East Regional
2nd Wrestleback (16 Man)
182
02/15
L
F 11-1 3:23
T. Borror
Coweta
OSSAA 5A East Regional
Quarters
182
02/15
W
F 2-0 1:11
R. Showalter
---
OSSAA 5A East Regional
Round 1 (16 Man)
182
01/26
L
F 3-0 4:56
C. Lecoq
---
Pryor Doug Rial Tournament
3rd and 1st
195
01/26
W
F 2-0 1:17
B. Phillipa
Vinita
Pryor Doug Rial Tournament
4th Wrestleback (16 Man)
195
01/25
L
DEC 9-3
G. Baber
---
Pryor Doug Rial Tournament
Semis
195
01/25
W
F 2-0 0:42
P. Whisenhunt
Tahlequah
Pryor Doug Rial Tournament
Quarters
195
01/19
W
F 6-3 4:29
N. Ford
Salina
Skiatook Wrestling Tournament
Bottom Placement
195
01/19
W
FOR 0-0
A. Armstrong
Barnsdall
Skiatook Wrestling Tournament
Semis & WB (16 Man)
195
01/18
L
DEC 7-4
C. Hight
Glenpool
Skiatook Wrestling Tournament
Round 3 (16 Man)
195
01/18
L
DEC 4-2
C. Haling
Grove
Skiatook Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
195
01/05
L
MD 12-2
S. Aycock
Owasso
Larry Wilkey Invitational
3rd WB (32 Man)
182
01/04
L
F 12-3 4:57
A. Arechiga
Ponca City Senior
Larry Wilkey Invitational
Round 2 Champ & WB (32 Man)
182
12/08
L
MD 14-2
D. Ward
Choctaw
Perry Tournament of Champions
Conso Rd. 2 (16 Man) & Conso Rd. 4 (32 Man)
195
12/07
L
F 6-3 1:25
D. Barbee
Blackwell
Perry Tournament of Champions
Round 1 (16 Man) & Round 2 Champ (32 Man)
195
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/20
W
DEC 5-4 UTB
J. Miles
---
Skiatook Wrestling Tournament
Bottom Placement
170
01/20
W
F 6-3 4:49
K. Crockett
Miami High School
Skiatook Wrestling Tournament
Semis
170
01/19
L
F 7-0 3:02
K. Austin
Fort Gibson High School
Skiatook Wrestling Tournament
Round 2 (16 Man)
170
01/19
L
F 5-1 3:30
T. Blair
---
Skiatook Wrestling Tournament
Round 1 (16 Man)
170
01/06
L
F 2-0 0:42
Z. Stanford
Smithville
Larry Wilkey Invitational
2nd Wrestleback (32 Man)
170
01/05
L
F 2-1 2:29
S. Shook
Ponca City Senior
Larry Wilkey Invitational
Round 1 (32 Man)
170
12/16
L
F 0-0 4:34
N. Hahn
Rogers
Miami Wardog Invitational
Placement (16 Man)
170
12/16
W
FOR 0-0
E. Moore
Caney Valley
Miami Wardog Invitational
Cons. Semis (16 Man)
170
12/16
W
F 0-0 2:13
C. Soper
Columbus
Miami Wardog Invitational
Semis & WB (16 Man)
170
12/16
L
F 0-0 5:12
J. Floyd
---
Miami Wardog Invitational
Quarters & WB (16 Man)
170
12/15
W
F 0-0 5:10
H. Cornelison
Springdale
Miami Wardog Invitational
Round 2 (16 Man)
170
12/15
L
F 0-0 1:15
B. Clark
Wagoner
Miami Wardog Invitational
Round 1 (16 Man)
170
12/09
L
F 8-2 2:38
T. Winstead
---
Perry Tournament of Champions
Conso Rd. 2 (16 Man) & Conso Rd. 4 (32 Man)
182
12/09
W
F 2-0 1:23
T. Deadmon
Midwest City
Perry Tournament of Champions
Consolation 3rd Round (32 Man)
182
12/08
L
F 14-0 3:11
C. Maldonado
---
Perry Tournament of Champions
Round 1 (16 Man) & Round 2 Champ (32 Man)
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024