Mar 23-Dec 31 · Resumes Thursday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2 · Resumes Friday at 11:56 AM UTC
CAUSA FS/GR State
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Will Tate
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2019-2020
2018-2019
2013-2014
2012-2013
Team Name
McKinney Boyd
Mt. Juliet
Oceanside
2019-2020
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/01
W
DEC 4-2
M. Barr
Centennial
2020 JV State
1st & 3rd (16 Man)
152B
02/01
W
DEC 7-5
J. Lowe
Brentwood
2020 JV State
4th Wrestleback (16 Man)
152B
02/01
W
DEC 5-1
B. Lee
---
2020 JV State
Semis & 3rd WB (16 Man)
152B
02/01
W
F 6-1 2:49
I. Dotson
Independence
2020 JV State
2nd Wrestleback (16 Man)
152B
02/01
L
F 6-3 4:33
J. Steinke
Ravenwood
2020 JV State
Round 1 (16 Man)
152B
01/24
W
DEC 11-5
P. Marten
Hendersonville
Mt. Juliet @ Hendersonville
Round 1
152
01/17
L
F 0-0
R. Wood
---
Lebanon @ Mt. Juliet
Round 1
152
01/17
W
F 4-0 2:39
I. Bell
Gallatin
Gallatin @ Mt. Juliet
Round 1
152
01/15
W
MD 11-2
c. quintard
Northwest
Northwest @ Mt. Juliet
Round 1
152
12/31
L
F 0-0 1:45
R. Barnes
Montgomery Bell Academy
MBA Duals
Champ. Round 1
145
12/23
L
F 0-0 3:35
T. Williams
---
MBA Duals
Champ. Round 1
145
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/09
L
F 2-0 0:22
A. Gunn
West Creek
TSSAA 6 AAA Region
3rd Wrestleback
132
02/09
L
F 6-2 1:01
c. isbell
Clarksville
TSSAA 6 AAA Region
Quarters
132
01/26
L
F 2-1 4:03
I. Johnson
Brentwood
2019 JV State
Quarters & 1st WB (16 Man)
138B
01/26
L
F 2-0 0:54
N. Sloan
---
2019 JV State
Round 1 (16 Man)
138B
01/19
L
F 7-3 2:04
N. Bendix
Summit
MTWOA Grand Championships 2019
Semis & 3rd WB (16 Man)
F138A
01/19
L
F 7-1 1:45
I. Dotson
Independence
MTWOA Grand Championships 2019
Quarters & 1st WB (16 Man)
F138A
01/12
W
DEC 8-6
Q. Monroe
Hunters Lane
Commando Crush Invitational
Placement Matches (8 Man)
138 A
01/12
L
F 13-1 1:35
C. Miles
Ravenwood
Commando Crush Invitational
Semis & 1st Wrestleback (8 Man)
138 A
01/05
L
F 2-0 0:58
T. McKinney
Mt. Paran Christian
Johnny Drennan `85 Memorial
2nd Wrestleback (32 Man)
138
01/04
L
F 5-0 1:07
J. Burnette
Summit
Johnny Drennan `85 Memorial
Round 1 (32 Man)
138
2013-2014
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/17
L
F 6-1 3:49
O. Chamu
Richardson Pearce
Coyote Classic JV
Semis & 1st WB (8 Man)
138-148
01/17
L
DEC 9-7
B. Marsh
Frisco Heritage
Coyote Classic JV
Quarterfinals (8 Man)
138-148
11/16
L
F 4-3 3:03
R. Rojas
Lancaster HS
Ranger Rumble
2nd Wrestleback (16 Man)
152
11/16
L
F 2-0 1:56
R. Vacio
Byron Nelson
Ranger Rumble
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
2012-2013
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
DEC 3-1
B. Briggs
---
San Diego Section Masters 2013
Quarters & 3rd WB (32 Man)
154
02/22
W
DEC 7-5
X. Plasencia
Hilltop
San Diego Section Masters 2013
2nd Wrestleback (32 Man)
154
02/22
L
DEC 4-2
D. Matteo
Vista
San Diego Section Masters 2013
Round 2 Champ & WB (32 Man)
154
02/22
W
DEC 5-2
M. Peddicord
Escondido
San Diego Section Masters 2013
Round 1 (32 Man)
154
02/16
W
DEC 2-1
D. Karson
La Costa Canyon
SDS CIF DIVISION II CHAMPIONSHIPS
Placement Matches (16 Man)
154
02/16
L
DEC 4-2 SV
R. Muniz
Westview
SDS CIF DIVISION II CHAMPIONSHIPS
Semis & 3rd WB (16 Man)
154
02/16
W
F 0-0 0:57
C. Rhodes
Steel Canyon
SDS CIF DIVISION II CHAMPIONSHIPS
2nd Wrestleback (16 Man)
154
02/16
L
DEC 8-6
X. PLASENCIA
Hilltop
SDS CIF DIVISION II CHAMPIONSHIPS
Quarters & 1st WB (16 Man)
154
02/16
W
F 0-0 1:24
R. LOPEZ
Sweetwater
SDS CIF DIVISION II CHAMPIONSHIPS
Round 1 (16 Man)
154
02/02
L
DEF 0-0
D. Mondragon
Clairemont
SouthBay Invitational 2013
2nd Wrestleback (16 Man)
162
02/02
L
DEF 0-0
A. Ardagna
Hilltop
SouthBay Invitational 2013
Quarters & 1st WB (16 Man)
162
02/02
W
F 0-0 0:49
J. Bamba
Chula Vista
SouthBay Invitational 2013
Round 1 (16 Man)
162
01/18
L
F 7-0 2:56
J. Bradberry
McKinney Boyd
Coyote Classic JV
Placement Matches (8 Man)
127-133
01/18
W
DEC 5-4
T. Fouler
Richardson Pearce
Coyote Classic JV
Semis & 1st WB (8 Man)
127-133
01/18
W
DEC 7-6
G. Roulet
Frisco Heritage
Coyote Classic JV
Quarterfinals (8 Man)
127-133
12/07
W
DEC 6-4
H. Korte
CHEROKEE TRAIL HIGH SCHOOL
La Costa Canyon - Jimmy Hamada
Champ. Round 1
152
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020