Mar 23-Dec 31, 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 25-27, 12:00 PM UTC
NHSCA National Duals
May 25-26, 1:00 PM UTC
U16 and Junior FS and GR State 2024
May 25, 3:00 PM UTC
CUSAW 2024 Freestyle and Greco State Cha
May 25, 3:00 PM UTC
Heroes Conquest
May 25, 4:00 PM UTC
Mark Halvorson Memorial (2024)
May 25-26, 4:00 PM UTC
Canadian U23 Champs & World Team
May 26, TBD
U16 and Junior Greco State 2024
May 31-Jun 2, 2:00 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2, 11:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Jun 1, 12:00 PM UTC
TESTING TOURNAMENT
Jun 1-2, 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Jun 1-2, 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Jacob Larsen
Results
Videos
High School Results
High School
High School
Youth
Other
2018-2019
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/22
L
F 2-0 0:25
G. Daltro
Snadalwood
FHSAA 3A D1
Round 5 WB Quarters
120
02/22
L
F 2-0 0:20
A. Escobar
Oakleaf
FHSAA 3A D1
Round 2 Quarters
120
02/02
L
F 0-0 0:37
R. Tracy
Lake Highland Prep
33rd Rotary JV
4th Wrestleback (16 Man)
120
02/02
L
F 0-0 0:29
T. Willford
---
33rd Rotary JV
Semis & 3rd WB (16 Man)
120
02/01
W
FOR 0-0
e. botens
---
33rd Rotary JV
Quarters & 1st WB (16 Man)
120
01/19
L
F 0-0
C. Bernhardt
---
Wausau East Lumberjack Duals
Placement Matches (8 Team)
132
01/19
L
F 0-0
L. Boulton
Tomah
Wausau East Lumberjack Duals
Cross Bracket (8 Team)
132
01/19
L
F 0-0
R. Vitriago
Appleton North
Wausau East Lumberjack Duals
Round 2 (8 Team)
132
01/19
W
F 0-0
D. Gruen
La Crosse Logan/Central
Wausau East Lumberjack Duals
Round 1 (8 Team)
132
01/19
W
F 7-0 1:25
C. Fohr
Plymouth
Winneconne @ Plymouth
Round 1
132
01/11
L
DEC 7-4
S. McGibbon
Berlin
Berlin @ Winneconne
Round 1
132
01/05
L
F 0-0
C. Crafton
Middleburg
Keystone Memorial Day Two
Round 5 (6 Man)
115Silver
01/05
L
F 0-0
D. Crisostomo
Oakleaf
Keystone Memorial Day Two
Round 4 (6 Man)
115Silver
01/05
L
F 0-0
A. Miller
---
Keystone Memorial Day Two
Round 3 (6 Man)
115Silver
01/04
L
F 0-0 0:21
A. Miller
---
Keystone Memorial Day One
2nd Wrestleback (8 Man)
115C
01/04
L
F 0-0 1:40
D. Sinnett
Winter Haven
Keystone Memorial Day One
Quarterfinals (8 Man)
115C
12/17
L
F 0-0
H. Isabella
Keystone Heights
Westside Kiwanis
Champ. Round 2
126
12/17
L
F 0-0
O. Bronson
Oakleaf
Westside Kiwanis
Champ. Round 2
126
12/05
L
F 0-0
A. Seepersad
Bishop Kenny
Fletcher Senior @ Bishop Kenny
Round 1
126
Related Content
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024
RMN Events
Nov 18, 2020