Mar 23-Dec 31 · Resumes Monday at 3:00 PM UTC
FloWrestling Radio Live
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 1:30 PM UTC
U23 Nationals and U20 World Team Trials
May 31-Jun 2 · Resumes Today at 2:00 PM UTC
Southern Plains Regional Championships
Today · 12:00 PM UTC
Spartan Nationals
Today · 3:00 PM UTC
CAUSA FS/GR State
Jun 6-9, 8:30 AM UTC
Ranking Series #2
Jun 8-9, 12:30 PM UTC
2024 Ultimate Boys Freestyle Duals
Jun 12-15, 12:00 PM UTC
14U National Duals
Jun 12-15, 3:00 PM UTC
16U National Duals
Jun 15, 2:00 PM UTC
2024 Summer Nationals
Jun 19-22, 2:00 PM UTC
Air Force Special Warfare JR Nationals
Jun 20-22, 1:00 PM UTC
Girls National Duals 14U & 16U: GR/WFS
Jun 21-26, 12:00 PM UTC
AAU Scholastic Duals
Jun 22, 10:10 PM UTC
Melee Til Midnight
Jun 24-Jul 7, 8:00 AM UTC
U17 & U20 European Championships
Schedule
Schedule
FloWrestling Logo
FloWrestling Logo
Watch
Search
Log In
SIGN UP
Schedule
Search
SIGN UP
Watch
News
Schedule
Brackets
Rankings
Athletes
Results
Favorite
Trever Jones
Results
High School Results
High School
High School
Youth
Other
Season
2017-2018
2014-2015
2017-2018
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
02/17
L
F 12-0 3:28
C. Hinck
---
KSHSAA 3-2-1A Regional Silver Lake
Round 6
170
02/17
W
F 2-0 0:47
I. Smith
Effingham-ACCHS
KSHSAA 3-2-1A Regional Silver Lake
Round 5
170
02/17
W
F 4-0 4:55
G. Shaver
Perry-Lecompton
KSHSAA 3-2-1A Regional Silver Lake
Round 4
170
02/17
L
F 12-0 3:51
K. Smith
---
KSHSAA 3-2-1A Regional Silver Lake
Round 4
152
02/16
L
DEC 9-3
S. Harp
Gypsum-SE Of Saline
KSHSAA 3-2-1A Regional Silver Lake
Round 2
170
02/16
W
DEF 0-2 2:06
E. King
Oskaloosa
KSHSAA 3-2-1A Regional Silver Lake
Round 1
170
02/16
L
F 8-0 2:31
C. Wilson
---
KSHSAA 3-2-1A Regional Silver Lake
Round 1
152
02/10
L
DEC 3-1
J. Dunbar
---
Chase County Invitational
1st & 3rd (16 Man)
152
02/10
L
DEC 4-2 SV
B. Kraus
Council Grove
Chase County Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
170
02/10
W
MD 11-3
A. Mascote
Council Grove
Chase County Invitational
4th Wrestleback (16 Man)
152
02/10
L
F 0-0 0:34
C. Hinck
---
Chase County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
02/10
L
DEC 7-0
J. Dunbar
---
Chase County Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
152
01/20
L
F 9-0 4:33
C. Clark
Clearwater
Eureka Invitational
Consolation Semi-Finals
160
01/20
L
F 5-0 4:05
B. Huckaby
Clearwater
Eureka Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/20
W
F 9-0 2:53
C. Crigger
West Elk
Eureka Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
160
01/20
L
F 2-0 1:28
T. Schoenfeld
St. Marys
Eureka Invitational
Quarters & 1st WB (16 Man)
170
01/20
L
F 2-0 0:29
B. Bober
Burlington
Eureka Invitational
Round 1 (16 Man)
160
01/13
L
DQ 0-0
T. Palic
---
2018 Halstead Wrestling Invitational
2nd Wrestleback (16 Man)
170
01/12
L
DQ 0-0
C. Eaton
Nickerson
2018 Halstead Wrestling Invitational
Round 1 (16 Man)
170
01/06
L
FOR 0-0
C. Mcgivney
---
Herington McMillin Invitational
Round 6
182
01/06
L
DQ 13-16
K. Schmitt
---
Herington McMillin Invitational
Round 4
182
01/06
L
F 2-0 2:20
C. Hayden
Chapman
Herington McMillin Invitational
Round 3
182
01/06
L
TF 18-2 4:29
J. Geiss
Chase County
Herington McMillin Invitational
Round 2
182
01/06
L
TF 16-1 6:00
C. East
Larned
Herington McMillin Invitational
Round 1
182
01/05
L
F 6-0 5:19
C. Hayden
Chapman
Herington @ Chapman
Round 1
182
2014-2015
DATE
W/L
REPLAY
RESULT
OPPONENT
OPP. TEAM
EVENT
RND.
WT.
01/24
L
F 0-0 2:15
T. Breshears
Burlington
Eureka Invitational
3rd WB
182
01/24
W
FOR 0-0
A. Powell
El Dorado
Eureka Invitational
2nd WB
182
01/24
L
F 0-0 2:52
T. Blazek
Iola
Eureka Invitational
Champ. Round 1
182
01/10
L
F 4-0 3:25
C. Polston
Wabaunsee
Herington Invitational
5
182
01/10
W
DEC 10-9
H. Dishron
St. John`s Military
Herington Invitational
4B
182
01/10
W
DEC 4-1
J. Snook
Burden-Central
Herington Invitational
3
182
01/10
L
F 8-1 3:32
L. Mendoza
Hillsboro
Herington Invitational
1
182
Related Content
May 24, 2022
2024-2025 Early NCAA Lineup Looks
May 17, 2024
Greatest Pins
May 2, 2024
2004 Women's Freestyle Athens Olympic Games
May 14, 2024
David Taylor Oklahoma State Press Conference
May 10, 2024